четвер, 18 травня 2017 р.


2. Вишиванка – це один з найдавніших українських атрибутів. В спогадах Геродота згадується, що вишивкою був оздоблений одяг скіфів, які проживали на території України. На Черкащині було знайдено зображення чоловіків, одягнених у щось дуже схоже на український національний костюм. Знахідка датувалась VI ст. нашої ери. Такі ж вишиті сорочки траплялися і в історії трипільців.
3. Особливе значення чоловічої вишиванки – це символ кохання. Одна легенда каже, що чумаки довіряли прання своєї сорочки тільки одній єдиній дівчині. Іншим до такого сакрального ритуалу було зась. Так чумак підтверджував вірність своїй коханій.
4. Вишивали завжди лише жінки, чому і несла та вишивка сильний емоційний заряд, символізувала добро, любов і вірність. Давнє казання наших предків говорило: “Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був”. Саме тому дівчата до весілля мали обов’язково вишити своєму нареченому вишиванку.
5. Одним з найбільших поціновувачів української вишиванки був Іван Франкокотрий поєднав вишиванку з буденним одягом, носив її під піджак і з сучасним вбранням. 
6. Найоригінальнішою вишивкою вважають борщівську. Її особливість полягає в тому, що вона переважно розшита чорними нитками. З давніх переказів дізнаємося, що в ті часи, коли турки і татари, захоплюючи українські землі, знищили майже всіх місцевих чоловіків, тому жінки впродовж кількох поколінь вдягали саме такі сорочки, похмурі, траурні, з чорним орнаментом. У боршівському храмі знаходиться унікальна ікона, на якій зображена свята Марія, яка зображена саме у такій вишиванці.
7. Кожен регіон України має свій особливий дизайн вишивки, який відрізняється один від одного технікою та орнаментом. Для прикладу, вишивка на гуцульських сорочках розшивалася геометричними фігурами та рослинними візерунками. А ось на Слобожанщині переважала вишивка білими кольораме зазвичай саме геометричних орнаментів. І, якщо на західній Україні вишиванки зазвичай були виконані різними кольорами, то у деяких східних областях переважали всього кілька барв.
8. Орнаменти, якими прикрашають вишиванки стали настільки популярними, що тепер ними оздоблюють не тільки сорочки! Останнім часом в українців з’явився новий тренд – автомобілісти прикрашають свій транспорт спеціальними наклейками з орнаментом вишивки. До того ж, популярністю вони користуються по всій Україні! Замовлення наавтовишиванки надходять і з інших країн: Німеччини, Австралії, Нової Зеландії!
9. Українські вишиванки мають значну перевагу у світовій індустрії моди, адже саме руками української жінки народився цей вид мистецтва. Саме нашим дівчатам вишивка відкрила всі свої таємниці, секрети та магію візерунків. Саме українським красуням сорочки-вишиванки завжди до лиця! 😉

Немає коментарів:

Дописати коментар